بازی های جالب آندروید

۴ راه‌کاری که به مدیرعامل‌ها کمک می‌کند روابط عمومی بهتری داشته باشند

۲۷ خرداد ۱۳۹۶

مدیریت


درحالی‌که تقریباً همهٔ شرکت‌ها افرادی را برای انجام امور روابط عمومی خود دارند و عموماً مسائلی از قبیل تبلیغات، امور مربوط به رسانه‌ها و در حالت کلی مثبت نگاه داشتن وجههٔ شرکت برعهدهٔ این افراد است، اما مدیرعامل‌ها نیز با نظارت بر کار این افراد نقش به‌سزایی در پیشرفت شرکت دارند. شرکت‌های موفقی همچون اپل یا تسلا، مدیرعاملانی دارند که علاوه بر رسیدگی به کارهای فوق مهم، توجه ویژه‌ای به بخش روابط عمومی دارند چراکه هیچ‌کس به‌اندازهٔ صاحب اصلی یا مدیرعامل با شرکت آشنایی ندارد. به‌عنوان مدیرعامل شرکت تا چه اندازه می‌توان اطمینان پیدا کرد که همه‌چیز در قسمت روابط عمومی خوب پیش می‌رود؟ در ادامه با ۴ استراتژی که به مدیران سازمان‌ها کمک می‌کند روابط عمومی مؤثرتری داشته باشند آشنا خواهیم شد.

۱. شخصاً درگیر کارها شوید
یکی از اشتباهات مدیرعامل‌ها این است که به‌محض سپردن کاری به‌دست کارمند مورد نظر، خود به‌طور کامل مسئولیت را واگذار کرده و سراغ کارهای بزرگ‌تری می‌روند و این می‌تواند یک اشتباه جبران‌ناپذیر باشد! در مراحل ابتدایی شکل‌گیری بخش روابط عمومی یک شرکت، حضور و نظارت صاحب اصلی یا مدیرعامل می‌تواند ضامنی جهت موفقیت باشد.

در این مرحله از کار، چک کردن و نهایی کردن طرحی که کارمندان روابط عمومی برای ارتباط برقرار کردن با دنیای بیرون دارند از وظایف جدی مدیرعامل به‌شمار می‌رود؛ درواقع، این‌که مسئولان اجرایی حضور فردی مهم را در کنار خود حس کنند، نه‌تنها باعث دلگرمی ایشان می‌شود بلکه می‌تواند در بهبود عملکرد ایشان نیز مؤثر باشد.

۲٫ بگذارید صدایتان شنیده شود
مدیرعامل بودن تنها یک اسم نیست، افراد باید از وجود و قدرت شما حساب ببرند! هر تصمیمی که روابط عمومی شما می‌گیرد براساس استراتژی‌هایی است که شما بنا کرده‌اید و آنچه به اجرا درمی‌آید باید تصویر درستی از قدرت رهبری شما باشد. برای این‌که بهتر در انظار دیده شوید، بخش روابط عمومی را در مورد قدرت خود توجیه کنید.

حتی اگر روابط شرکت از طریق پلتفرم‌های آنلاین و بااستفاده از تکنولوژی‌های روز درحال گسترش است، بازهم مدیر ارشد سازمان می‌بایست در کنار فکر کردن به ساختن آینده‌ای روشن برای شرکت، به ثابت کردن خود به‌عنوان فردی مؤثر و مقتدر و درنتیجه برجای گذاشتن سابقهٔ درخشان نیز فکر کند.

۳٫ رسانهٔ خود باشید
در این‌که دیگران به‌واسطهٔ کار خوبی که ارائه می‌دهید با شما آشنا خواهد شد و از خدمات شما بهره خواهند برد تردیدی نیست اما بدانید رسانه‌ای که در اختیار خود شما باشد برای داشتن روابط عمومی بهتر یک مهرهٔ ارزشمند محسوب می‌شود. زمانی که شما چنین رسانه‌ای در اختیار داشته باشید (منظور از رسانه در اینجا وب‌سایت، وبلاگ، کانال در پلتفرم‌هایی همچون یوتیوب، تلگرام و غیره یا هر روش دیگری برای معرفی محصول است)، هزینه و انرژی بسیار کمتری را در مقایسه بااستفاده از سایر ابزارها همچون تبلیغات در رسانه‌های در سطح شهر برای شناساندن خود به عموم صرف خواهید کرد.

به‌طور مثال، با درست کردن یک وبلاگ در چند مرحلهٔ ساده، مخاطبان شما حتی از فعالیت‌های داخلی شرکت نیز مطلع خواهند شد و این می‌تواند باعث جلب اعتماد سایر سازمان‌ها شود. استفاده از رسانه‌های این‌چنینی به‌شدت برای استارتاپ‌ها توصیه می‌شود چراکه در ابتدای راه با صرف هزینه‌ای اندک می‌توانند قدمی بزرگ بردارند (لازم به‌ذکر است که امروزه داشتن یک کانال تلگرام نیز کمک قابل‌توجهی به بخش روابط عمومی سازمان‌ها و استارتاپ‌ها خواهد کرد).

۴٫ از تجربهٔ افراد حرفه‌ای غافل نشوید
زمانی که در ابتدای راه هستید، جلب مخاطب کاری بسیار دشوار است و راه‌اندازی بخش روابط عمومی نیز هزینهٔ زیادی روی دست شما خواهد گذاشت؛ از آنجایی که دست روی دست گذاشتن چارهٔ کار نیست، پس بهتر است به‌جای استخدام یک نیروی مجزا برای این‌کار، با مراجعه به تیم‌های حرفه‌ای در انجام کارهایی از این دست و کمک گرفتن از ایشان درازای پرداخت مبلغی، از رقیبان خود عقب نمانید.

درواقع، آژانس‌هایی در جهت بهبود بخشیدن روابط شرکت‌ها و دیده شدن آن‌ها وجود دارند که چنین وظایفی را برعهده می‌گیرند و به‌دلیل داشتن روابط خاص با اکثر رسانه‌ها، به‌راحتی شما را تا رسیدن به هدفتان یاری خواهند کرد.

۴ Ways CEOs Can Create an Effective PR Strategy


  • برچسب ها:
    مدیریت | روابط عمومی
  • توسط:
  • تاریخ:
  • زمان مطالعه: ۷
  • تعداد بازدید: ۶۰

فرنوش فهیم

تحصیلات آکادمیک‌ام رو در مقطع کارشناسی در دانشگاه علامه طباطبائی در رشتهٔ ادبیات انگلیسی شروع کردم و سپس در همون دانشگاه مقطع کارشناسی ارشد رو در رشتهٔ آموزش زبان انگلیسی به اتمام رسوندم. اگرچه ترجمه بیش از اون‌که علم باشه، یک مهارته، اما ما در سکان آکادمی به فرایند ترجمه به شکلی علمی نگاه می‌کنیم. من با تسلط به ترجمه از انگلیسی به فارسی و همچنین از فارسی به انگلیسی، عهده‌دار ترجمه و ویرایش بخشی از مقالات وبلاگ سکان آکادمی هستم.

تمام حقوق قالب و محتوای سایت محفوظ است و هرگونه کپی برداری غیر قانونی و بدون اجازه از سایت پیگرد قانونی دارد
طراحی و بهینه سازی : بک لینک | علی بی زد