چگونه می‌توانیم با خلق یکسری ارزش‌ها و پایبندی به آن‌ها، فرایند تصمیم‌گیری خود را تسهیل کنیم؟

بازی های جالب آندروید

چگونه می‌توانیم با خلق یکسری ارزش‌ها و پایبندی به آن‌ها، فرایند تصمیم‌گیری خود را تسهیل کنیم؟

۲۵ اسفند ۱۳۹۶

حامد هردانی

۱۳۹۶/۱۲/۲۵

ممنون
مفید بود مثل همیشه ?

vahid

۱۳۹۶/۱۲/۲۵

عالی بود کیف کردم از این مقاله…☺

hosein2400

۱۳۹۶/۱۲/۲۵

آقای مرادی عزیز
سلام
ارزش‌هایی که از شرکت پارس خودرو بیان کردید، چقدر جالب و خوب بودند، مخصوصاً “رعایت انصاف” و “در نظر گرفتن منافع دیگران”. همین دو تا برای داشتن یک جامعه سالم کافی هست و اگر در محیط کار وجود داشته باشه، نور علی نوره. آقای بهروز که حالا به عنوان کارآفرین داره فعالیت می‌کنه اگر دارای ارزش “رعایت انصاف” باشه، هیچ وقت بین کارمندانش به واسطه رابطه و جنسیت و غیره فرق نمی‌ذاره، (البته اگر هر دو یک کار انجام بدن).
اینکه ما باید ارزش‌هایی رو برای خودمون تعریف کنیم و اونها رو چراغ راه تصمیم هامون قرار بدیم خیلی خوبه، ارزش‌هایی که می‌تونیم بنویسمشون و اگر خوب هستند اونها رو به اشتراک بگذاریم. در مواجهه با تصمیمات جدید که هنوز ارزشی براشون تعریف نکردیم، قبل از تصمیم گیری ارزشی براشون تعریف کنیم و تکلیفمون رو با اون موضوع مشخص کنیم، تا اگر دوباره نیاز به تصمیم گیری شد، راهنمای مناسب برای ما وجود داشته باشه.
رعایت یک سری قانون هم به نظرم کمک کننده در این مسیر هست، قانونی مثل این برای تعریف ارزش‌های جدید: تعریف ارزش جدید نباید ناقض ارزشهای قبلی باشد مگر اینکه ارزش قبلی دیگر اعتبار نداشته باشد.
ممنون از شما

FONQRI

۱۳۹۶/۱۲/۲۴

راستش ا قبل به این مسئله فکر کرده بودم و توی یک سری زمینه های کاری برای خودم ارزش هایی تعیین کردم و میدونم چقدر کاررو راحت میکنه و البته یک سری زمینه ها هم هست که هنوز ارزش های مشخص براشون ندارم و سر تصمیم گیری برای این موضوعات به شدت درگیر میشم .
این خیلی خوبه که وقت بگذاریم توی تمام زمینه هایی که به ذهنمون میرسه این ارزش هامون رو مشخص کنیم تا زمانی زیادی برای تصمیم گیری صرف نکنیم .
البته قضیه به همین سادگی هم نیست و ممکنه برای ارزش گذاری روی یک موضوع دقیقا به اندازه زمانی که میبره موقع تصمیم گیری بدون ارزش وقت بگذاریم ولی باید این رو در نظر داشته باشیم که یکبار وقت گذاشتن میتونه زمان تصمیم گیری و همینطور نتیجه تصمیم گیریمون رو بهبود ببخشه .
البته زمینه های زیادی وجود دارند که ارزش گذاری روی همشون زمان زیادی میبره به نظرم بهتره اولویت بندی کنیم و اول مسائلی که حیاتی تر هستند یا بیشتر ازمون زمان میگیرند رو ارزش گذاری کنیم و این ارزش ها رو مکتوب کنیم چون صرفا توی ذهن داشتن این ارزش ها کمک زیادی نمیکنه با نوشتن یکجور سندیت بهشون میدیم و یکم محکم تر بهشون عمل میکنیم .
در مورد شرایطی که توضیح داده شده بود مثل پیشنهاد شرایط کاری بهتر من خودم یک تصمیم گیری شدید و سنگین دارم که حتی داره بعضی وقتا ارزش هایی که دارم رو جابجا میکنه سخت درگیرم که تصمیم درست چی هست ارزش هایی داشتم که برام محدوده رو مشخص میکردند ولی با تغییر یک سری شرایط میشه گفت ارزش هام تغییر کرد و یک مقدار دیدم رفت بالاتر و طبیعیم هست ادم پیشرفت و پسرفت میکنه و نمیشه بگی ارزش هایی که مینویسیم همیشگی هستند و باید همیشه بعد از نوشتن بهشون بی چون و چرا پایبند بمونیم .
در کل از مواردی که گفتم استفاده کنید من هم سعی میکنم از این برهه سنگین زندگیم درست عبور کنم .
موفق باشید

سحر شاکر