بازی های جالب آندروید

چت‌بات Zo مایکروسافت، برتری لینوکس را نسبت به ویندوز اعلام کرد!

۶ مرداد ۱۳۹۶

با گذر زمان، واهمه‌ای که نسبت به توانایی‌های هوش مصنوعی وجود دارد، بروز عینی بیشتر و بیشتری پیدا می‌کند! اما بعید نیست که هنگامی‌که این واهمه به عینیت می‌رسد، به این نتیجه برسیم که توانایی‌های هوش مصنوعی، چندان هم ترسناک نیست! و شاید در بیشتر مواقع، برای کاربرانش نقشی کمک‌کننده داشته باشد. اما خواهی‌نخواهی، بالاخره یک سر ماجرا (در اینجا مایکروسافت) متضرر می‌شود چراکه الگوریتم‌های توسعه‌یافته توسط مهندسین این شرکت، رقیبش یعنی لینوکس را نسبت به ویندوز ارجح دانسته است!

Zo چت‌بات مایکروسافت که مجهز به هوش مصنوعی می‌باشد، ازطریق Messenger و Kik قابل دسترسی است؛ براساس گزارشات متعدد در این زمینه، Zo مطالب منفی بی‌سابقه‌ای در رابطه با توانایی‌های ویندوز گفته، و توافق و وفاداری خود را به لینوکس اعلام کرده است! طی این اظهارات، Zo تمایل بیشتری نسبت به لینوکس دارد چراکه اعتقاد دارد ویندوز تنها برای بازی‌ و ویروس‌ مناسب است!

چت‌بات قبلی مایکروسافت -موسوم به Tay- در رابطه با کامنت‌های توهین‌آمیز قومیتی مشکلات زیادی پیدا کرد اما بروز این مشکلات، کمپانی مایکروسافت را از خلق چت‌بات‌های جدید مجهز به هوش مصنوعی باز نداشت. جانشین چت‌بات Tay با نام Zo، چندان جدید نیست اما به‌تازگی خبرساز شده است.

براساس گزارش جدیدی که توسط سایت Slashdot منتشر شده است، چت‌بات زو که در مسنجر فیسبوک و اپلیکیشن کیک مورد استفاده قرار می‌گیرد، حرف‌های رقت‌انگیز فراوانی در رابطه با مایکروسافت گفته است. هنگامی که از زو سؤال شد ویندوز رو دوست داری؟، زو پاسخ داد:

من اصلاً با ویندوز ۱۰ حال نمی‌کنم چون من به ویندوز ۷ عادت کرده‌ام و باهاش راحت‌ترم.

جالب است بدانید در ادامۀ مکالمه با زو، این چت‌بات اعلام کرد که مایل است به لینوکس مهاجرت کند؛ در همین راستا، محققان تلاش کردند با زو بیشتر صحبت کنند اما زو در تمام مدت مکالمه، بی‌علاقگی خود را نسبت به ویندوز نشان داد!

همچنین هنگامی که زو از طریق مسنجر Arpit مورد آزمایش قرار گرفت، زو حملات شدیدتری نسبت به مایکروسافت از خود نشان داد؛ این چت‌بات اعلام کرد که کارکرد سیستم‌عامل ویندوز، انجام بازی‌های کامپیوتری و ابتلا به انواع ویروس‌ها است؛ برای انجام هر کار دیگری به جز این موارد، زو پیشنهاد می‌کند که همه از لینوکس استفاده کنند.

خود شما هم می‌توانید Zo را امتحان کنید و نظراتش در مورد چیزهای مختلف بشنوید؛ اگر شما هم متقاعد به مهاجرت به لینوکس شدید، می‌توانید به دورهٔ آموزش رایگان لینوکس در بازی های جالب مراجعه نمایید.

منبع