بازی های جالب آندروید

پروژه‌ای به منظور بهینه‌سازی Java EE برای معماری میکروسرویس

۲۰ دی ۱۳۹۶

امروزه به خاطر نگهداری و پشتیبانی راحت از اپلیکیشن‌هایی که با معماری میکروسرویس نوشته می‌شوند، این معماری در میان شرکت‌های بزرگ طرفداران بسیاری پیدا کرده است (برای کسب اطلاعات بیشتر، به مقالهٔ‌ میکروسرویس (Microservice) چیست؟ مراجعه نمایید). Java EE هم سال‌ها است وقتی پای اپلیکیشن‌های به اصطلاح Distributed (نامتمرکز) به میان می‌آید، در معماری‌هایی همچون RMI/IIOP ،Web Services و REST مورد استفاده قرار گرفته است و MicroProfile گام بعدی در تکامل کاربردهای این زبان تلقی می‌گردد.

امروزه پلتفرم‌های خلاقانه‌ای به منظور پیاده‌سازی معماری میکروسرویس روی Enterprise Java وجود دارد که برخی از مهم‌ترین‌ آنها عبارتند از:
– Wildfly Swarm
– WebSphere Liberty
– Payara
– TomEE
– Launcher
– Hammock


در واقع، این پروژه‌ها قابلیت‌های جدید به جاوای نسخهٔ تجاری می‌افزایند تا دولوپرهای این زبان بتوانند به سادگی قادر به پیاده‌سازی میکروسرویس‌ها در پروژه‌های خود باشند.


MicroProfile که گامی دیگر در این حوزه است، به منزلهٔ فضایی باز به منظور توسعهٔ استانداردهایی برای Enterprise Java به منظور به‌کارگیری در معماری میکروسرویس است که تحت لیسانس Apache License: Version 2.0 به بازار عرضه شده است و از جمله کمپانی‌های معروفی که در توسعهٔ آن نقش داشته‌اند نیز می‌توان به Red Hat ،Oracle و IBM اشاره کرد.