بازی های جالب آندروید

ویدیوی رکوردشکنی کونیگزگ آگرا RS

۱۵ آبان ۱۳۹۶

خودروی کونیگزگ آگرا RS روز گذشته موفق شد رکورد سریع‌ترین خودروی شهری جهان را بشکند. بر اساس ویدیوی منتشر شده از این رکوردشکنی،  آگرا RS در لحظاتی به سرعت ۴۵۷ کیلومتر بر ساعت نیز رسیده است.

روز گذشته خبری مبنی بر شکسته شدن رکورد سریعترین خودروی شهری جهان توسط خودروی کونیگزگ آگرا RS منتشر شد. اما امروز جزییات بیشتری از این رکوردشکنی توسط تیم کونیگزگ منتشر شده است. در همین راستا یک ویدیو از این اتفاق تاریخی توسط این شرکت سوئدی منتشر شده که در آن نیکولاس لیجا، راننده‌ی این شرکت را در حال راندن ابرخودروی آگرا RS با پیشرانه‌ی قدرتمند ۱۳۶۰ اسب بخاری نشان می‌دهد. براساس قوانین گینس برای رکوردشکنی باید مسیر تعیین شده‌ حد فاصل شهرهای لاس‌وگاس تا پارومپ در جاده‌ی ۱۶۰ ایالت نوادا به صورت رفت و برگشت طی می‌شد. ابرخودروی آگرا RS روز گذشته موفق شد با ثبت سرعت متوسط ۴۴۴.۶ کیلومتر بر ساعت در مجموع مسیر رفت و برگشت تعیین شده، پس از ۷ سال رکورد جدیدی را در سرعت خودروهای شهری به نام خود و در کتاب رکوردهای گینس به ثبت رساند. رکورد پیشین در سال ۲۰۱۰ و در پیست تمرینی شرکت فولکس‌واگن آلمان توسط خودروی مشهور شرکت معظم بوگاتی، یعنی سوپر اسپورت بوگاتی ویرون به ثبت رسیده بود. این خودرو در آن سال موفق شده بود با سرعت متوسط ۴۳۱ کیلومتر بر ساعت، پیست ارا-لیسن آلمان را طی کند.

koenigsegg record

مقاله‌هاي مرتبط:

همانطور که در ویدیو مشخص است، ابرخودروی کونیگزگ آگرا RS در مسیر رفت به حداکثر سرعت ۴۳۷.۷ کیلومتر بر ساعت رسید. درحالی که در مسیر برگشت رکورد تحسین‌برانگیز ۴۵۷.۵ کیلومتر بر ساعت را به جای گذاشت. بر این اساس، با میانگین‌گیری حداکثر سرعت‌های ثبت شده در مسیر رفت و برگشت، رکورد جدید سریعترین خودروی شهری جهان با ۴۴۴.۶ کیلومتر بر ساعت هم اکنون متعلق به کونیگزگ آگرا RS است و در آينده‌ی نزدیک این رکورد در کتاب گینس به ثبت خواهد رسید.

در این آزمایش، ابرخودروی آگرا RS به تایرهای ویژه‌ی سرعت‌ بالای شرکت میشلین مجهز شده بود و در تمام طول مسیر و آزمایش، نمایندگان این شرکت حضور داشتند تا در صورت لزوم خدمات فنی لازم را به شرکت کونیگزگ ارائه دهند.

در همین راستا، شرکت هنسی طی بیانیه‌ای ضمن تبریک  به تیم کونیگزگ بابت این رکورد جدید، اعلام کرد به زودی با خودروی ونوم F5 برای شکستن این رکورد اقدام خواهد کرد. بنا به ادعای هنسی، ابرخودروی ونوم F5 قادر خواهد بود تا سرعت متوسط ۴۴۷.۲ کیلومتر بر ساعت را در مسیر رفت و برگشت در آزمایش نهایی به ثبت رساند. البته به نظر می‌رسد که رسیدن به این هدف چندان هم دور از انتظار نیست چراکه بر اساس اعلام شرکت هنسی، ونوم F5 در تست‌های پیشین خود حداکثر سرعت ۴۸۴ کیلومتر بر ساعت ثبت کرده است.

از سوی دیگر شرکت بوگاتی که حالا رکورد ۷ ساله‌ی خود را از دست رفته دیده است مجددا اعلام کرد که در سال ۲۰۱۸ با نسل جدید خودروی شیرون، به این رکورد تازه‌ی شرکت کونیگزگ حمله خواهد کرد. بنا به ادعای مسئولان بوگاتی، خودروی شیرون مجهز به لاستیک‌های استاندارد، هم‌اکنون قادر است به سرعت کمی بیشتر از ۴۵۰ کیلومتر بر ساعت دست یابد. طبیعی است که در صورت استفاده از لاستیک‌های ویژه‌ی سرعت برای این خودرو ۱۶ سیلندر و قدرتمند، رسیدن به رکورد ۴۸۳ کیلومتر بر ساعت نیز متصور خواهد بود.