بازی های جالب آندروید

نوکیا قصد دارد گوشی موبایل تاشو بسازد

۲۵ دی ۱۳۹۵

با توجه به پتنت‌هایی که توسط نوکیا ثبت شده است، احتمال می‌رود که نوکیا بخواهد تلفن هوشمند تاشویی تولید و عرضه کند.

نوکیا قصد دارد گوشی موبایل تاشو بسازد

در حال حاضر شایعاتی وجود دارد که کمپانی‌های مختلف قصد دارند تلفن هوشمند تاشو تولید کنند. در خبری نیز به این اشاره شده است که سامسونگ مراحل طراحی گوشی تاشویی را پشت سر می‌گذارد و قصد دارد تلفن هوشمند تاشویی از سری گلکسی ایکس را در اوایل سال آینده معرفی کند. در این بین، دو کمپانی اپل و ال‌جی نیز قصد دارند روی تلفن هوشمند تاشوی خود کار کنند تا از چرخه رقابت عقب نمانند.

البته به نظر می‌رسد که کمپانی دیگری نیز خود را برای عرضه یک تلفن هوشمند تاشو آماده می‌کند. این کمپانی، نوکیا نام دارد که به‌تازگی توسط کمپانی اچ‌ام‌دی احیا شده و با رونمایی از نوکیا ۶ به بازار گوشی‌های هوشمند بازگشته است.

این موضوع از زمانی قوت گرفته است که مشخص شده است نوکیا پتنتی در مورد یک دستگاه هوشمند تاشو ثبت کرده است. البته باید گفت که این پتنت در سال ۲۰۱۳ ثبت شده اما رسانه‌ای شدن آن در سپتامبر سال ۲۰۱۶ اتفاق افتاده است. مطالعات بیشتر بیانگر این است که نوکیا در زمان‌های گذشته پتنت‌هایی را در زمینه گوشی‌های تاشو ثبت کرده و این موضوع از سال ۲۰۰۵ شروع شده است.

در آخرین پتنت ثبت‌شده توسط نوکیا می‌توان تلفن هوشمندی را مشاهده کرد که شبیه به یک آینه جیبی است. این دستگاه از دو قسمت کاملا مشابه به یکدیگر تشکیل شده که به کمک یک لولا به یکدیگر متصل شده‌اند. در داخل این تلفن هوشمند یک نمایشگر منعطف قرار دارد که با بستن گوشی، خم می‌شود. در توضیحات موجود در پتنت، به این نکته اشاره شده است که این دستگاه جیبی می‌تواند یک نمایشگر بزرگ در ابعاد ۶، ۷ یا ۸ اینچ یا حتی بزرگ‌تر را در اختیار کاربر قرار دارد.

دستگاه به نمایش درآمده در پتنت شامل یک مکانیسم قفل است که باعث می‌شود دو قسمت به یکدیگر متصل شوند. مانند این قابلیت را در بعضی از لپ‌تاپ‌ها مشاهده کرده‌ایم.

طبیعتا یک پتنت نمی‌تواند بیانگر اتفاق مهمی باشد. ممکن است نوکیا تنها یک ایده را ثبت کرده باشد و قصد ساخت محصولی که مبتنی بر این ایده باشد، نداشته باشد؛ اما با در نظر گرفتن افزایش اخبار در مورد تلفن‌های هوشمند تاشو، این پتنت می‌تواند یک قدم اولیه برای ساخت گوشی تاشوی نوکیا باشد.

به نقل از زومیت

نوشته نوکیا قصد دارد گوشی موبایل تاشو بسازد اولین بار در اپ لنز – جدیدترین بازی ها و نرم افزارهای روز دنیا پدیدار شد.