بازی های جالب آندروید

محاسبهٔ درآمد دولوپرها با استفاده از ابزار محاسبه‌گر Stack Overflow

۹ مهر ۱۳۹۶

اگر دولوپر هستید و قصد دارید تا برای کار به یکی از کشورهای پیشرفته مهاجرت کنید اما هنوز در مورد میزان دستمزدهای معمول دولوپرها در این کشورها اطلاعات دقیقی ندارید و یا اگر می‌خواهید بدانید فردی با توانایی‌ها و مهارت‌های شما در یکی از کشورهای پیشرفته چه میزان درآمد دارد، ابزار محاسبه‌گر دستمزد می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند. این ابزار که به تازگی در سایت Stack Overflow در دسترس قرار گرفته است، با در نظر گرفتن معیارهایی همچون سطح تجربه و مهارت، موقعیت جغرافیایی، میزان تحصیلات و آشنایی با تکنولوژی‌های خاص، می‌تواند دستمزد پایهٔ‌ دولوپرها را محاسبه نماید.

آمار سایت استک اورفلو در مورد میزان کلیک‌ بر روی آگهی‌های استخدام دولوپر موجود در این سایت، نشان می‌دهد که آگهی‌هایی که میزان دستمزد در آنها قید شده است، ۷۵٪ بیش از آگهی‌های فاقد این اطلاعات کلیک می‌خورند. این آمار، پژوهشگران این سایت را به این نتیجه رساند که اغلب دولوپرها مایلند تا در مورد میزان دستمزد هر موقعیت شغلی اطلاعات بیشتری داشته باشند.

Stack Overflow Salary Calculator (ابزار محاسبهٔ دستمزد استک اورفلو) نیز به همین منظور ایجاد شد که اطلاعات مربوط به میزان دستمزد‌های معمول را در اختیار دولوپرها قرار دهد. ذکر این نکته ضروری به نظر می‌رسد که مبنای محاسبات این ابزار، اطلاعات گردآوری شده از Stack Overflow Developer Survey است (برای کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانید به مقالهٔ نتایج نظرسنجی توسعه‌دهندگان Stack Overflow در سال ۲۰۱۷ مراجعه نمایید).

برای استفاده از ابزار Stack Overflow Salary Calculator، ابتدا لازم است تا موارد زیر را وارد نمایید:
– محل زندگی
– میزان تحصیلات
– سابقهٔ کار به عنوان دولوپر (بر حسب سال)
– زمینهٔ کاری
– تکنولوژی‌هایی که بر آن‌ها تسلط دارید

موارد بسیار زیادی وجود دارند که می‌توانند در ارزیابی میزان مهارت و قابلیت دولوپرها مؤثر باشند اما ۵ مورد فوق به این دلیل انتخاب شدند که بیشترین تأثیر را در ارزیابی قابلیت‌های دولوپرها دارند و کارفرمایان نیز عمدتاً بر مبنای همین موارد میزان دستمزدی را برای دولوپرها در نظر می‌گیرند.

موقعیت جغرافیایی
یکی از تأثیرگذارترین موارد در میزان درآمد دولوپرها، محل زندگی (اشتغال) ایشان است؛ در نسخهٔ اولیهٔ ابزار محاسبهٔ دستمزد که در سایت استک اورفلو منتشر شده است، ۵ کشور آمریکا، کانادا، انگلستان، فرانسه و آلمان در فهرست مربوط به مکان سکونت دولوپرها قرار گرفته‌اند (در آینده، کشورهای دیگری مانند هند نیز -با توجه به تعداد زیاد برنامه‌نویسان فعال در این کشور- به این فهرست افزوده خواهند شد).

این نکته قابل‌توجه است که در استان‌های مختلف یک کشور نیز ممکن است سطح دستمزدها متفاوت باشد؛ از این رو، امکان انتخاب شهر‌های مهم نیز در این ۵ کشور به عنوان محل سکونت در این ابزار فراهم شده است (با گردآوری اطلاعات بیشتر، در آینده امکان محاسبهٔ‌ دقیق‌تر دستمزد به صورت شهر به شهر فراهم خواهد شد).

کدام دولوپرها درآمد بالاتری دارند؟
یکی دیگر از فاکتورهای مهم تأثیرگذار در میزان درآمد دولوپرها،‌ زمینهٔ‌ فعالیت آنها و میزان آشنایی ایشان با تکنولوژی‌های خاص است. آمارهای سایت استک اورفلو نشان می‌دهند که علاوه بر زمینهٔ کاری و عنوان شغل، به‌روز بودن و آشنایی با تکنولوژی‌های جدید نیز تأثیر به سزایی در سطح درآمد دولوپرها دارا است. به عنوان مثال، در سال جاری (سال ۲۰۱۷) دولوپرهایی که از React.js و یا AWS استفاده نموده‌اند ارتقاء دستمزد بیشتری نسبت به سایر دولوپرها داشته‌اند.

نکتهٔ قابل‌توجه این است که استفاده از تکنولوژی‌هایی که اغلب دولوپرها از آن‌ها استفاده می‌کنند نمی‌تواند تأثیر خاصی بر میزان دستمزد دولوپرها داشته باشد؛ به عنوان مثال، بسیاری از دولوپرها از جاوااسکریپت استفاده می‌کنند، بنابراین هرچند تسلط بر این زبان مهارت مهمی است، اما امروزه برخورداری از مهارت کدنویسی با JS بیشتر یک ضرورت است تا یک امتیاز.

مدل‌سازی
در این ابزار به منظور مدل‌سازی پیش‌بینی دستمزد‌ها، از رگرسیون چندگانهٔ خطی (Multiple Linear Regression) استفاده شده است و از آنجا که کمترین و بیشترین دستمزد‌ها دامنهٔ‌ گسترده‌ای داشتند، بر روی یک مقیاس لگاریتمی پیاده‌سازی شدند. در این مدل، علاوه بر پیش‌بینی میزان دستمزد بر اساس محل سکونت، تحصیلات،‌ تجربه و سایر فاکتورها،‌ بازه‌ای از دستمزد تحت عنوان «پیش‌بینی ۵۰ درصدی» نیز به کاربر گزارش می‌شود (این بازه به شما می‌گوید که کمترین و بیشترین دستمزد ۵۰٪‌ از دولوپرهایی که شرایطی مشابه با شما دارند، در چه بازه‌ای قرار می‌گیرد).

یکی دیگر از ویژگی‌های این مدل، نمایش میزان اختلاف میان میزان دستمزد پیش‌بینی شده با دستمزد‌های واقعی در مجموعه داده‌های موجود در سایت استک اورفلو است. هرچند به دلیل فرضیات به کار رفته در این مدل دستمزدهای پیش‌بینی شده و دستمزدهای واقعی -که برای مدل‌سازی مورد استفاده قرار گرفته‌اند- کاملاً بر هم منطبق نیستند، اما نتایج پیش‌بینی با این ابزار هنوز هم می‌توانند مورد اعتماد قرار گیرند.

اگر شما هم به عنوان یک دولوپر در یکی از ۵ کشور آمریکا،‌ کانادا، انگلستان، فرانسه و آلمان ساکن هستید و یا قصد دارید در آینده در این کشورها مشغول به کار شوید و یا حتی اگر می‌خواهید دستمزد فعلی خود را با دستمزد دولوپرها در این کشورها مقایسه نمایید، این ابزار می‌تواند برای شما مفید باشد. آن را امتحان کنید و تجربه و دیدگاهای خود را با ما و سایر کاربران بازی های جالب به اشتراک بگذارید.

منبع