بازی های جالب آندروید

مایکروسافت برای دستگاه‌های سرفیس، دوربین سه بعدی توسعه می‌دهد

۲۹ مرداد ۱۳۹۶

مایکروسافت یک دوربین سه‌بعدی با قابلیت تشخیص دست‌خط، نقاشی و نوشته‌ برای دستگاه‌های سرفیس ابداع کرده است.

اوایل تابستان سال جاری، ادار‌ه‌ی پتنت و نشان‌های تجاری کشور آمریکا اطلاعات مربوط به پتنتی را منتشر کرد که در آن مایکروسافت از دوربینی با توانایی تشخیص سه‌بعدی عمق در یکی از مدل‌های آینده‌ی دستگاه‌های سرفیس استفاده کرده است. این دوربین قادر خواهد بود با ژست‌های حرکتی دست کاربر تعامل برقرار کند و آن را تشخیص دهد تا بدین طریق امکان کنترل یک کارکرد در دستگاه یا باز کردن منو روی نمایشگر فراهم شود. این دوربین سه‌بعدی همچنین می‌تواند نوشته‌ها یا نقاشی ترسیم‌شده با قلم استایلوس در مقابل سرفیس را به‌طور مستقیم روی این دستگاه ثبت کند؛ شما می‌توانید پتنت یادشده را در تصویر مطلب مشاهده کنید. بر اساس یادداشت‌های مایکروسافت در مورد این پتنت، کاربر قادر خواهد بود به‌جای بهره گرفتن از یک قلم حرفه‌ای و هوشمند، در مواقع لزوم برای ورود داده از انگشت خود استفاده کند.

مقاله‌های مرتبط:

بر اساس خبرها و گزارش‌های مختلفی که تاکنون در مورد آیفون ۸ منتشر شده است، این گوشی نیز به یک دوربین پیشرفته‌ی سه‌بعدی مجهز خواهد بود؛ وظیفه‌ی این دوربین در نسل بعدی آیفون، عملیات تشخیص چهره است؛ اما اپل احتمالا قابلیت‌های دیگر مثل تشخیص ژست‌های حرکتی را به آن اضافه خواهد کرد؛ زیرا قبلا پتنت‌های مربوط به این ویژگی‌ها منتشر شده است. افزون بر این، ویدیویی از جانب یکی از تأمین‌کنندگان دوربین سه‌بعدی اپل به دست آمده است که در آن فرآیند تشخیص ژست‌های حرکتی در هوا نشان داده می‌شود، این ویژگی می‌تواند بخشی از قابلیت‌های در نظر گرفته‌شده برای آيفون ۸ اپل باشد.

جالب است که ببینیم کدام شرکت این ویژگی‌ و قابلیت‌های مرتبط با آن را زودتر از سایرین به بازار ارائه خواهد کرد. در ادامه‌ می‌توانید تصویر دیگری از پتنت مربوط به دوربین سه‌بعدی مایکروسافت را مشاهده کنید.

دوربین سه بعدی مایکروسافت

نظر شما در این مورد چیست؟