بازی های جالب آندروید

فایل منجر ویندوز نسخهٔ ۳ اپن‌سورس شد

۲۴ فروردین ۱۳۹۷

Windows 3.0 که در سال ۱۹۹۰ منتشر شد، دارای قابلیت‌هایی بود که باعث جدی گرفته شدن ویندوز در بازار کامپیوترهای خانگی در کنار مک شد. در این نسخه از ویندوز، راهی جدید برای مدیریت فایل‌ها معرفی شد که کاربر می‌توانست به صورت گرافیکی سیستم خود را کنترل کند.

در تاریخ بیست و دوم می سال ۱۹۹۰، اولین File Manager مایکروسافت همراه با ویندوز ۳ عرضه شد و اکنون -در سال ۲۰۱۸- شاهد اپن‌سورس شدن این برنامه هستیم. این برنامه قطعاً برای کسانی که از ویندوز در دههٔ ۹۰ میلادی استفاده می‌کردند و آن را دوست داشند، حس نوستالژی خواهد داشت.


در واقع در آن زمان، فایل‌ مَنجر به عنوان راهی جدید برای تعامل با پنجره‌ها و فایل‌ها معرفی شد و به‌ عنوان جانشین دستورات MS-DOS قرار گرفت. این برنامه همراه با ویندوز ۳ عرضه شد و در ویندوزهای NT4 و ME نیز باقی ماند اما بعدها ویندوز اکسپلولر جایگزین برنامهٔ فایل‌ منجر شد.


این برنامه تحت لایسنس ام‌آی‌تی بود و فردی به نام Craig Wittenberg آن را ساپورت می‌کرد. او در سال ۲۰۰۷ کدها را از ویندوز NT4 کپی کرد و پس از اِعمال یکسری تغییرات جزئی، آن را با نسخه‌های امروزی ویندوز همگام ساخت و نسخه‌ای تحت عنوان Original_Plus از آن منتشر کرد.


این فایل منجر توسط ویندوزهای ۶۴بیتی پشتیبانی می‌شود و می‌توان آن را در Visual Studio کامپایل کرد. نسخهٔ دیگری هم به نام Current master موجود می‌باشد که شامل تغییراتی است که Wittenberg در سال ۲۰۰۷ به ‌آن اضافه کرد (برای دانلود این فایل منجر، می‌توانید به ریپازیتوری مایکروسافت در گیت‌هاب مراجعه کنید).

منبع