بازی های جالب آندروید

رونمایی گوگل از سرویس جدیدی به نام هایر (Hire) جهت کمک به فرایند استخدام کسب‌و‌کارها

۱ مرداد ۱۳۹۶

اخیراً گوگل از شروع به کار سرویس هایر (Hire) خبر داده است؛ سرویس جدیدی که به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا فرایند استخدام داخلی‌شان را مؤثرتر مدیریت کنند. هایر یک سرویس جامع مدیریت پرسنل به کسب‌وکارها ارائه می‌دهد که کاملاً با G Suit ادغام شده است تا مدیران منابع‌ انسانی راحت‌تر بتوانند با متقاضیان جویای کار ارتباط برقرار کنند و میزان پیشرفت آن‌ها را در طول فرایند مصاحبه پیگیری کنند.

اوایل سال جاری -سال ۲۰۱۷- گوگل از طرح ابتکاری خود به‌نام گوگل فور جابز (Google for Jobs) و فیچر جستجوی شغل خود در گوگل سرچ رونمایی کرد تا به جویندگان شغل کمک کند تا شغل مناسب خود را پیدا کنند (جهت آشنایی بیشتر با این سرویس، به مقالهٔ Google For Jobs: موتور جست‌وجوی مشاغل گوگل مراجعه نمایید). اکنون گوگل از ابزار جدید Hire رونمایی می‌کند که به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا متقاضیان جویای کارشان را مدیریت کنند. 

در این میان،‌ جای سرویسی خالی است که به‌منزلهٔ ابزاری برای کسب‌وکارها باشد که امکاناتی را فراهم کند تا انتشار آگهی‌های شغلی خود را مدیریت کنند و شاید آن‌ها را مستقیماً در ویجت مشاغل جدید گوگل منتشر کنند. همان‌طور که این کمپانی اشاره کرده است، زمانی که گوگل «Google For Jobs: موتور جست‌وجوی مشاغل گوگل» را راه‌اندازی کرد، هیچ علاقه‌ای به انجام این کار نداشته و درعوض برای پر کردن این خلأ با هیئت‌مدیره‌های مشاغل آنلاین بزرگ مشارکت می‌کند.

به گفتهٔ گوگل، هایر قرار است به کسب‌وکارها کمک کند تا جستجوی متقاضیان به‌صورت دستی را از بروکراسی اداری خود حذف کنند؛ بریت جانسون -مدیر محصول گوگل- در اطلاعیهٔ در این‌باره نوشت:

Hire و G Suit ساخته شدن تا به‌خوبی باهم کار کنن؛ بنابراین اعضای تیم استخدام می‌تونن بر روی اولویت‌های بالاترشون تمرکز کنن به‌جای این‌که وقت گرانبهای خود رو صرف کپی‌پیست کردن داده‌ها میون ابزارهای مختلف کنن.

درحالی‌که سرویس هایر به‌خودی‌خود جالب است، اما درعین‌حال جالب است بدانیم که گوگل درحال‌حاضر به‌دنبال استفاده از مجموعه ابزارهای G Suit و سرویس‌های پشت‌پرده‌ای است که طی چند سال گذشته آن‌ها را توسعه داده‌ است تا دغدغه‌های کاربرانش تا عالی‌ترین حد ممکن در مارکت‌های مختلفی را حل‌وفصل کند.

G Suite گوگل چیست؟
اگر خیلی ساده بخواهیم تعریف کنیم، به‌طورکلی منظور از G Suite مجموعه ابزارهای گوگل من‌جمله Gmail ،Docs ،Drive ،Sheets ،Forms ،Sites ،Calendar و غیره است که افراد و گروه‌ها را در بستر کلود با یکدیگر مرتبط می‌سازد و به‌نوعی می‌توان گفت که به‌عنوان یکی از منابع اصلی درآمدزایی شرکت آلفابت -شرکت مادر گوگل- است.

در پایان، لازم به‌ذکر است که اگر استارتاپ یا شرکتی نرم‌افزاری دارید و تمایل داشته تا فرصت‌های شغلی خود را درمعرض دید دولوپرها قرار دهید، سرویس جابز سکان این امکان را به‌صورت کاملاً رایگان در اختیار شما قرار می‌دهد.

منبع