بازی های جالب آندروید

دایملر از کامیون الکتریکی رونمایی کرد

۹ آبان ۱۳۹۶

دایملر آلمان؛ با همکاری میتسوبیشی،به زودی اقدام به تولید یک کامیون تمام الکتریکی خواهد کرد که با هر با شارژ می‌تواند تا مسافت ۳۵۰ کیلومتر را طی کند.

دایملر از کامیون سنگین تمام الکتریکی E-Fusu Vision One رونمایی کرد. شرکت دایملر که مالکیت مرسدس بنز را در اختیار دارد، به همراه گروه میتسوبیشی فوسو که تولیدکننده انواع کامیون و اتوبوس است از یک کامیون سنگین تمام برقی با نام E-Fusu Vision One رونمایی کرد. همچنین این دو کمپانی اعلام کردند که تا چند سال آینده تمامی اتوبوس ها و کامیون‌هایی که در خط تولید میتسوبیشی هستند از قوای محرکه الکتریکی برخوردار خواهند شد.

 E-Fusu Vision One یک کامیون مفهومی است که می تواند با هر بار شارژ تا مسافت ۳۵۰ کیلومتر را طی کند و نشان‌دهنده‌ی برنامه این کمپانی برای استفاده از نیروی الکتریکی در محصولات خود است. این کامیون اولین نمایش عمومی خود را در نمایشگاه خودروی توکیو ۲۰۱۷ تجربه خواهد کرد و در بخش باتری و سیستم شارژ آن از فناوری‌های توسعه داده شده در توسط دایملر استفاده خواهد شد.

میتسوبیشی فوسو

 E-Fusu Vision One در حقیقت ادامه دهنده راه خودروی مفهومی است که در سال ۲۰۱۶ رونمایی شده بود و یک کامیون کوچک شهری الکتریکی بود. وزن خالص این کامیون ۲۳ تن است و می‌تواند تقریباً یازده تن بار را نیز حمل کند. باتری های مورد استفاده در E-Fusu Vision One نیز دارای ظرفیتی در حدود ۳۰۰ کیلو وات ساعت هستند که چنین ظرفیتی می‌تواند حداکثر شعاع حرکتی ۳۵۰ کیلومتر را برای این کامیون به ارمغان بیاورد. به گفته دایملر این کامیون بیشتر پاسخگوی نیازهای حمل و نقل بین شهری در بازارهای همچون ژاپن، اروپا و ایالات متحده خواهد بود.

باتری های مورد استفاده در این کامیون مفهومی توسط کمپانی Deutsche Accumotive تامین شده است که یکی از زیر مجموعه های دایملر است. فن آوری باتری‌ها نیز توسط مرسدس بنز پشتیبانی شده است. دایملر همچنین مالک سهام شرکت Chargepoint است که یکی از بزرگترین سازندگان ایستگاه های شارژ خودروهای برقی در جهان است، ضمن اینکه بخشی از سهام شرکت StoreDot نیز در اختیار دایملر است که این شرکت نیز در زمینه توسعه‌ی فناوری‌های مربوط به شارژ سریع باتری فعالیت دارد.

میتسوبیشی جزئیات بیشتری را از این کامیون منتشر نکنید نکرده است اما انتظار می رود که بزودی و پس از رونمایی از این کامیون جزئیات فنی آن نیز منتشر شود.