بازی های جالب آندروید

بررسی وضعیت ماژول‌هایی که به پایتون ۳ منتقل شده‌اند

۱۶ آذر ۱۳۹۶

Python 3 Readiness وب‌سایتی است که بیش از هر کسی، به کار دولوپرهای پایتون می‌آید. ۳۶۰ مورد از پرکاربردترین ماژول‌های پایتون (که بیشترین دانلود را از Pypi داشته‌اند) در این وب‌سایت لیست شده تا از پایتون ۲ به ۳ منتقل شوند و در این راه، از جامعه‌ٔ دولوپرهای پایتون تقاضای کمک شده است.

اگر به لینک فوق مراجعه نمایید، می‌بینید که ماژول‌ها با دو رنگ سفید و سبز از یکدیگر تفکیک شده‌اند؛ ماژول‌های سبز رنگ کاملاً به پایتون نسخهٔ ۳ منتقل شده و ماژول‌های سفید رنگ هنوز با پایتون ۳ سازگار نشده‌اند.

برای ماژول‌های سفید رنگ چه کار می‌توانید انجام دهید؟
در صورتی که یک کاربر معمولی هستید که صرفاً از ماژول‌های مد نظر خود استفاده می‌کنید، می‌توانید از ریپازیتوری مربوطه فورک کرده و تغییرات خود را اعمال کرده و برای دولوپر اصلی ماژول Pull Request ارسال کرده تا تغییرات را اعمال کند (Repository یا مخزن به فضایی گفته می‌شود که در وب‌سایت گیت‌هاب فایل‌های اصلی پروژه در آن نگهداری می‌شوند. Fork هم در واقع عبارت است از کپی کردن یک ریپازیتوری از اکانت شخص دیگری و قرار دادن آن به عنوان یک ریپازیتوری جدید در اکانت خود به منظور ایجاد تغییرات جدید بر روی پروژه و Pull Request نیز به درخواستی گفته می‌شود که شما بعد از ایجاد تغییرات به Owner یا همان مالک پروژه به صورت نوتیفیکیشن می‌فرستید تا تغییرات را در صورت صلاح دید، بر روی ریپازیتوری اصلی پروژه اعمال کند).

و اما در صورتی که Owner (دولوپر اصلی ماژول) هستید، باید سعی کنید سریعاً کدها را به پایتون ۳ منتقل کنید و در صورتی که زمان کافی برای این کار ندارید، می‌توانید از دیگر اعضای جامعۀ پایتون درخواست کمک کنید. در ادامه لیست برخی از ماژول‌های مهمی که تا لحظۀ نگارش این مقاله (۱۳۹۶) هنوز به ورژن ۳ منتقل نشده‌اند را آورده‌ایم:

– supervisor
– carbon
– graphite-web
– ansible
– google-apputils
– newrelic_plugin_agent
– python-openid
– M2Crypto
– diamond
– INITools
– python-cdb
– pathtools
– tendency

در صورتی که ماژول‌های دیگری را می‌شناسید که ممکن است از قلم افتاده باشند، می‌توانید در قسمت نظرات همین مقاله با ما و دیگر کاربران بازی های جالب در میان بگذارید.