بازی های جالب آندروید

با انجام این ۵ کار، به زودی از یک دولوپر مبتدی به یک حرفه‌ای مبدل خواهید شد!

۲۳ خرداد ۱۳۹۶

برنامه نویسی


آیا برای شما هم اتفاق افتاده که یادگیری یک زبان برنامه‌نویسی جدید را با ذوق و شوق شروع کنید اما بعد از مدتی سرخورده شده و آن‌را کنار بگذارید؟ احتمالاً در آن لحظه به خود و استعدادهایتان شک نموده و حس کرده‌اید که گویا اصلاً برای این کار آفریده نشده‌اید! هرچند کد‌نویسی نیز یک مهارت است و مانند همهٔ‌ مهارت‌ها می‌توان آن‌را آموخت اما واقعیت این است که یادگیری کدنویسی کار واقعاً سختی است و بنابراین اصلاً‌ عجیب نیست اگر به‌عنوان یک تازه‌کار، اغلب اوقات نیاز به راهنمایی داشته باشید و یا احساس کنید که بدون مراجعه به منابع آموزشی، خود توانایی نوشتن کدهای جدید را ندارید اما خالی از فایده نیست اگر قبل از این‌که از ادامهٔ‌ مسیر خود ناامید شده و یادگیری را کنار بگذارید، به نکات مطرح شده در این مقاله نگاهی داشته باشید.

۱. همیشه باید در حال یاد گرفتن باشید
بله، درست است، همیشه! هرچقدر هم یاد بگیرید باز چیزهای بیشتری برای یاد گرفتن پیش‌روی شما است. نفس عمیقی بکشید و خود را برای چندین سال تلاش پی‌درپی و خستگی‌ناپذیر آماده کنید. همهٔ برنامه‌نویسان ماهر سال‌ها تلاش کرده‌اند تا به اینجا رسیده‌اند؛ بنابراین دفعهٔ بعد که نتوانستید چیزی را درک کنید،‌ نکتهٔ‌ خاصی را فراموش کردید و حتی اگر برای هزارمین بار برای این‌که بتوانید کدی را بنویسید مجبور شدید به رفرنس‌های خود مراجعه کنید، ناامید نشوید و به راه خود ادامه دهید.

۲. پایه‌های علمی خود را روز به روز قوی‌تر کنید
مهم نیست در حال یادگیری کدام زبان هستید و یا این‌که با چه ابزاری کار می‌کنید، نکتهٔ مهم این است که پایه و فونداسیون قوی و محکمی برای خود بسازید تا بعدها بتوانید سایر مهارت‌های خود را بر روی آن بنا نموده و به یک دولوپر قدرتمند تبدیل شوید. 

۳. خودکفا باشید
یکی از مهم‌ترین کارهایی که به‌عنوان یک دولوپر تازه‌کار باید انجام دهید، تلاش برای خودکفا شدن است؛ اگر با مشکلی مواجه شدید، تلاش کنید تا به تنهایی آن‌را حل کنید و سعی کنید شخصاً کدهای خود را دیباگ نمایید. اگر در حین کار به یادگیری مهارت جدیدی نیاز پیدا کردید، تا‌جایی‌که می‌توانید سعی کنید تا آن مهارت را به‌صورت خودآموز یاد بگیرد.

۴. خود را درگیر یادگیری زبان‌ها، فریمورک‌ها و لایبرری‌های جدید کنید
یادگیری یک زبان برنامه‌نویسی جدید عیناً شبیه یادگیری یک زبان محاورهٔ جدید است و بهترین روش یادگیری زبان این است که زندگی روزمرهٔ‌ خود را با آن درگیر کنید. هرچقدر با مسائل پیچیده‌تر و دشوارتری دست و پنجه نرم کنید،‌ ورزیده‌تر شده و با جنبه‌های بیشتری از آن زبان آشنا می‌شوید. علاوه بر این، هرگز از یادگیری فریمورک‌ها و لایبرری‌های جدید هم غافل نشوید و به این ترتیب می‌توانید به این‌که روزی به دولوپر قابلی تبدیل شوید، امیدوارتر باشید.

۵. از نقاط ضعف خود استفاده کنید
هر بار که در مصاحبه‌ای رد می‌شوید و یا این‌که به وجود نقطهٔ‌ ضعفی در خود پی می‌برید، دست به کار شده و تا جایی که امکان دارد برای رفع آن نقطه ضعف تلاش کنید. مثلاً اگر در یکی از مصاحبه‌ها در مورد ریکوئست‌های HTTP از شما سؤال شد و یا موضوعی مرتبط با آن مطرح شد و شما درمقابل حرف چندانی برای گفتن نداشتید، بدانید که در این زمینه ضعف دارید. پس به‌جای ناراحت شدن از این‌که چرا در مصاحبه رد شدید، فوراً به خانه برگشته و مبارزه با نقاط ضعف خود را شروع کنید.

در آخر این‌که هر چقدر هم شرایط برای شما سخت شد و هرچقدر هم که احساس ناامیدی کردید،‌ بدانید که فقط شما نیستید که این احساس را دارید. یاد گرفتن همیشه سخت است هم برای شما و هم برای دیگران. این اراده و انگیزهٔ شما است که می‌تواند سختی‌های راه را برای شما آسان کند. پس هرگز به شک‌های خود اجازه ندهید تا شما را متوقف کنند و این جملهٔ‌ معروف را به خاطر داشته باشید که «امروز سخت است و فردا سخت‌تر! اما پس‌فردا روز روشنی برایتان خواهد بود

۵ Things You Need to Know as a New Developer


  • برچسب ها:
    برنامه نویسی | دولوپر
  • توسط:
  • تاریخ:
  • زمان مطالعه: ۴
  • تعداد بازدید: ۱۵۸

رائفه خلیلی

کارشناس‌ارشد تکتونیک هستم اما بیش از هرچیز، به نقاشی و تصویرسازی علاقمندم و در کنار اون‌ها، عاشق ترجمه و برنامه‌نویسی و به تازگی هم شروع به یادگیری زبان برنامه‌نویسی جاوا کرده‌ام و امیدوارم در آینده‌ای نه‌ چندان‌ دور، به تسلط خوبی در این زمینه دست یابم.

تمام حقوق قالب و محتوای سایت محفوظ است و هرگونه کپی برداری غیر قانونی و بدون اجازه از سایت پیگرد قانونی دارد
طراحی و بهینه سازی : بک لینک | علی بی زد