باتری سرفیس بوک 2 حتی هنگام اتصال به برق شارژ کم می‌کند

بازی های جالب آندروید

باتری سرفیس بوک ۲ حتی هنگام اتصال به برق شارژ کم می‌کند

۳۰ آبان ۱۳۹۶

سرفیس بوک ۲ یک لپ‌تاپ هیبریدی است که در دو سایز ۱۳ و ۱۵ اینچی به بازار عرضه شده و با توجه به مشخصات سخت‌افزاری آن، مناسب کارهای گرافیکی و گیمینگ در نظر گرفته شده است.

اخیرا کاربران سایت PCWorld متوجه مشکلات عجیبی در رابطه با سرفیس بوک ۲ شده‌اند؛ بدین صورت که این لپ‌تاپ حتی در حالتی که به برق متصل است، از شارژ باتری آن کم می‌شود. این مدل سرفیس بوک‌ با کارت گرافیک انویدیا GTX 1060 و GTX 1050 به بازار عرضه شده‌ که مناسب بازی‌های رایانه‌ای است. مایکروسافت در مراسم شروع فروش سرفیس بوک ۲ از بازی‌های Cuphead و Gears of War 4 استفاده کرد و کاربران PCWorld در این لحظه متوجه کم شدن شارژ باتری در هنگام بازی شدند. 

تست باتری سرفیس بوک ۲

آزمایش‌های اولیه نشان می‌دهند مصرف برق سرفیس بوک ۲ حتی هنگام اتصال به شارژر خیلی زیاد است و همین مقدار مصرف را نیز از باتری دارد. در واقع مصرف برق هنگامی زیاد می‌شود که تنظیمات سیستم را روی بهترین کارایی قرار دهید. این کار باعث تغییراتی در کارت گرافیک این لپ‌تاپ می‌شود که عملکرد بهتری نسبت به تنظیمات پیش‌فرض دارد. در حالت پیش‌فرض این تنظیمات روی کمترین کارایی قرار دارد. در هر صورت، سرفیس بوک ۲ به‌عنوان یک لپ‌تاپ قدرتمند معرفی شده است و نباید چنین مشکلاتی داشته باشد. شارژر مایکروسافت یک دستگاه ۱۰۲ وات با خروجی ۱.۵ + ۱۲۰ ولت است؛ ولی با توجه به آزمایش کاربران PCWorld، لپ‌تاپ آن‌ها ۱۰۱ وات را نشان می‌دهد.

سرفیس 2

آن‌ها این آزمایش را با لپ‌تاپ گیگابایت مدل آیرو با کارت گرافیک GTX 1060 و پردازشگر اینتل ۷۷۰۰HQ نیز انجام دادند که از لحاظ مشخصات مشابه سرفیس بوک ۲ است. نتیجه آزمایش نشان داد که لپ‌تاپ گیگابایت هیچ افت عملکردی با اتصال به آداپتور ۱۵۰W ندارد ؛ولی سرفیس بوک ۲ با اتصال به آداپتور ۱۰۲W میزان ۱۵ درصد کاهش عملکرد دارد.

واکنش مایکروسافت

بر اساس گزارش سخنگوی شرکت مایکروسافت در رابطه با مسائلی که PCWorld مطرح کرد، آن‌ها این موارد را پیش‌بینی کرده بودند. او همچنین اشاره کرد محصولات مایکروسافت از لحاظ کارایی دارای اولویت‌بندی هستند و تخلیه‌ی باتری با این موارد صورت نمی‌گیرد. با این حال، مایکروسافت در تبلیغات سرفیس بوک ۲ آن را به‌عنوان یک سیستم حرفه‌ای برای بازی معرفی کرد ولی با توجه به مشکلاتی که دارد، کاملا با این موضوع در تضاد است.