بازی های جالب آندروید

اگر واقعا نگران امنیت مرورگر خود هستید، شاید بهتر باشد که روندی جدید را در پیش بگیرید!

۳۱ مرداد ۱۳۹۶

مطلب را با یک سوال شروع می‌کنیم که شما وقتی می‌خواهید به‌صورت امن در اینترنت به جست‌وجو بپردازید چه می‌کنید؟ آیا روی منوی بروزر خود کلیک می‌کنید و آن‌را روی Privacy Mode قرار می‌دهید و خیلی شاد و خوشحال به کارتان می‌رسید و فکر می‌کنید که اطلاعات‌تان امن بوده و هیستوری‌تان سیو نمی‌شود؟ اگر بدین شیوه عمل می‌کنید، خبری برایتان داریم و آن هم این است که این احتمال وجود دارد که حالت Private یا Incognito در بروزرتان، عملکردی که باید و شاید را نداشته باشد!

در این زمینه، هم مرورگر کروم و هم فایرفاکس مورد بررسی قرار گرفته‌اند و مشاهده شده که آن‌ها باز هم هیستوری (تاریخچه) مرورگر را در خود ذخیره داشته‌اند! این موضوع برای کاربری که می‌خواهد کاملاً به طرز امن و ناشناس در فضای اینترنت به جست‌وجو بپردازید چه معنایی دارد؟

درواقع، پاسخ این است که اگر شما برای جست‌وجوی اینترنتی‌تان به امنیت سفت و سختی احتیاج دارید یا اگر لازم دارید که وقتی روی سایت‌های مربوط به کمپانی‌تان کار می‌کنید از دیتا و اطلاعات‌تان محافظت شود، شاید وقت آن رسیده که از مرورگرهای حرفه‌ای‌تری برای این کار مثل Tor یا Epic استفاده کنید (برای آشنایی بیشتر با Tor، به مقالهٔ Tor: از سیر تا پیاز مراجعه نمایید).

تور بروزر برای تمام پلتفرم‌ها و اپیک بروزر فقط برای مک و ویندوز در دسترس است؛ هر دوی این مرورگرها نه‌تنها تضمین می‌کنند که تاریخچهٔ مرورگر شما به هیچ‌وجه ذخیره نخواهد شد، بلکه با کمک یک سیستم پروکسی تلاش می‌کنند که جست‌وجوی شما را رمزگذاری شده و خصوصی نگاه دارند. البته همواره یکسری Best Practice درحین استفاده از چنین پلتفرم‌هایی وجود دارد؛ به‌طورمثال، در مقاله‌ای با عنوان کار‌هایی که در هنگام استفاده از Tor نباید انجام دهید! به طرح مواردی پرداختیم که امنیت شما را درحین استفاده از مرورگر Tor به‌مراتب افزایش می‌دهد.

بنابراین اگر به دنبال سطح امنیت بالایی برای مرورگر خود هستید، بروزرهایی چون Edge ،Chrome و‌ Firefox را بی‌خیال شده و استفاده از مواردی چون اپیک و تور را مدنظر قراردهید؛ هر دوی این مرورگرها هم نحوهٔ استفادهٔ‌ راحتی داشته و هم تمام تلاش‌شان را برای امن نگه داشتن اطلاعات شما انجام می‌دهند.

حال نوبت به‌نظرات شما می‌رسد؛ شما برای گشت‌وگذار امن در فضای وب و اینترنت چه استراتژی‌ای را دنبال می‌کنید؟ نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را با ما و سایر کاربران بازی های جالب به اشتراک بگذارید.

منبع