اپن ‌سورس چیست؟

بازی های جالب آندروید

اپن ‌سورس چیست؟

۹ اسفند ۱۳۹۶

FONQRI

۱۳۹۶/۱۲/۰۸

یک مورد که به نظرم از ان مقاله کامل و عالی جا افتاده بود این بود که انگیزه یک سری شرکت های بزرگ از توسعه اوپن سورس یک ابزار مهم و بیس چی هست ؟ چرا وقتی این همه هزینه می‌کنند حاضر میشند اون رو به رایگان به اشتراگ بگذارند ؟
و جواب هم این هست که در واقع با اوپن سورس کردن کد بیس اگر کد ارزش استفاده و کاربرد داشته باشه در مرحله اول به دلیل مشارکت بقیه روش سرعت پیشرفتش به شدت افزایش پیدا میکنه همونطور که انریل توی هر ریلیس یک صفحه بلند بالا از تغییرات داره و نکته دوم این هست که به همون دلیل مشارکت هزینه توسعه کد بیس برای شرکت اصلی پایین میاد .
در مورد دلیل مشارکت افراد روی پروژه هم میشه گفت هم وقتی اسمشون توی یک پروژه بزرگ بره براشون یجورایی رزومه حساب میشه و هم شرکت هایی که دارند از این کد بیس استفاده میکنند با ایجاد تغییرات در جهت کار خودشون توی سورس و انتشار اون و در نهایت ادغام با سورس اصلی یک کد بیس یکپارچه تر برای استفاده خواهند داشت برای همین هست که نمیصرفه یک شرکت یک کد بیس اوپن سورس بزرگ رو با تغییرات زیاد نگه داره و تغییراتش رو منتشر نکنه .
در کل این سیستم اوپن سورس طوری طراحی شده که برای هرکس که توش هست یه نفعی داره و انگیزه میده بهش برای ادامه روند کار توی این سیستم

پویا نظری

۱۳۹۶/۱۲/۰۸

ممنون جالب بود
به نظرتون اپن سورس به دور از دنیای نرم افزار و برنامه نویسی میشه به این گفت که مثلا یه مکانیکی که ماشینتو تعمیر میکنه اطلاعاتی از اون حوضه و حتی تجربیات خودش رو به شما بگه که شما اگاه تر بشی
ایا میشه به به این نگرش گفت اپن سورسی
چه مثال های رو میشه در این باره زد؟

بهزاد مرادی