بازی های جالب آندروید

امتیاز بنچمارک پردازنده‌ اینتل ۸۷۰۰K فاش شد

۲۲ شهریور ۱۳۹۶

نسل بعدی پردازنده‌های اینتل با اسم رمز کافی‌ لیک، ۵ اکتبر وارد بازار می‌شود. با نزدیک شدن به تاریخ عرضه‌ی این محصولات شایعات بیشتری از این پردازنده‌ها به بیرون درز می‌کند.

نسل بعدی پردازنده‌های اینتل با اسم رمز کافی‌ لیک، ۵ اکتبر وارد بازار می‌شود. اینتل روی کاغذ، تاریخ عرضه را ۲۲ آگوست اعلام کرده بود؛ ولی تاریخ واقعی عرضه‌ی این محصولات پنجم اکتبر خواهد بود. همان‌طور که می‌دانید، اینتل برای اولین بار، تعداد هسته‌های موجود در پردازنده‌های رده‌بالای این رده را از ۴ به ۶ افزایش خواهد داد. همچنین پردازنده‌های Core i3 از ۲ هسته به ۴ هسته خواهند رسید. با نزدیک شدن به تاریخ عرضه‌ی این محصولات، اطلاعات بیشتری از پردازنده‌های جدید، رسانه‌ای می‌شود. جدیدترین خبر، حاکی از فاش شدن امتیاز بنچمارک این پردازنده‌ها در نرم‌افزار گیک‌بنچ و روی مادربورد Z370 ای‌وی‌جی‌ای است.

امتیاز پردازنده ۸۷۰۰K در نرم‌افزار گیک‌بنچ

intel 8700K benchmark geekbench

مقاله‌های مرتبط:

اطلاعات بنچمارک حاکی از آن است که این پردازنده در تاریخ ۸ سپتامیر و با استفاده از سیستم عامل ویندوز ۱۰ مورد تست قرار گرفته است. امتیاز تک‌هسته‌ای این پردازنده ۵۷۷۳ و امتیاز چندهسته‌ای آن برابر با ۲۴۲۶۰ است. خوشبختانه سرورهای گیک‌بنچ برای مشاهده‌ی نتایج، به روی کاربران باز هستند. در این لینک می‌توانید نتیجه‌ی بنچمارک پردازنده‌ی ۸۷۰۰K را مشاهده کنید. در مقایسه با پردازنده‌ی ۴ هسته‌ای نسل قبل یعنی ۴۷۷۰K که امتیاز ۵۷۲۴ را در تست تک‌هسته‌ای به دست آورده بود، نتایج مشابه است. ولی در بنچمارک چندهسته‌ای، امتیاز پردازنده‌ی ۸۷۰۰K برابر با ۲۴۲۶۰ در برابر ۱۸۷۷۹ پردازنده‌ی قدیمی‌تر است. مطمئنا دلیل اصلی این تفاوت امتیاز، به خاطر هسته‌های بیشتر پردازنده‌ی جدیدتر است.