بازی های جالب آندروید

اعتیاد به گوشی‌های هوشمند چیزی از اعتیاد به مواد مخدر کم ندارد!

۱۷ تیر ۱۳۹۶

سبک زندگی


به گفتهٔ یکی از درمان‌گران اعتیاد، کودکانی که گوشی را از دستشان نمی‌گذارند زمین، سرنوشتی مشابه افراد معتاد به کوکائین خواهند داشت؛ برطبق نتایج یک تحقیق، حتی کودکان ۳ یا ۴ ساله هم به‌طور متوسط روزانه ۶ ساعت و نیم زمان خود را مشغول استفاده از اینترنت هستند. در کمال تعجب، نوجوانان ردهٔ سنی ۱۲ تا ۱۵ سال زمان بسیار زیادی را درحال استفاده از اینترنت و صد البته گوشی‌های هوشمند خود هستند. 

پیش از این در مقاله‌ای تحت‌عنوان آیا استفادهٔ زیاد از اینترنت موجب بیماری‌های روانی در نوجوانان می‌شود؟ به بررسی آثار سوء استفادهٔ بیش‌ازحد از اینترنت پرداختیم که به‌نوعی می‌توان گفت با نتایج تحقیقی که در این مقاله به بررسی‌اش می‌پردازیم مرتبط است. ماندی سالیگاری، مدیر کلینیک هارلی استریت ادعا می‌کند که بیشتر بیماران این مرکز دختران جوانی هستند که پیام‌های نامناسب و مستحجن با دیگران ردو‌بدل می‌کرده‌اند و این عمل را کاملأ نرمال می‌دانند. به گفتهٔ وی:

من همیشه به مردم می‌گم وقتی گوشی یا تبلت رو به‌دست بچه‌تون می‌دید، واقعاً انگار یک شیشه نوشیدنی الکلی یا یک گرم کوکائین بهش دادین!

زمانی که بچه‌ها زودتر از آنچه که باید درمعرض این دیوایس‌های هوشمند قرار می‌گیرند، شروع به دیدن و به اشتراک‌گذاری عکس‌هایی می‌کنند که برای رشد ذهنی آن‌ها خطری بزرگ محسوب می‌شود؛ متأسفانه در اکثر مواقع، این کودکان براساس حس کنجکاوی خود به سمت عکس‌های مستحجن کشیده شده و آن‌ها را برای دوستان خود نیز ارسال می‌کنند. نوجوانان نیز با سپری کردن بیشتر وقت خود به چت کردن و یا چرخ زدن در شبکه‌های اجتماعی مختلف، به شکلی متفاوت به استقبال خطر می‌روند.

بیشتر والدین گوشی‌های خود را به‌راحتی در اختیار کودکان خود می‌گذارند؛ درواقع به این علت که حوصلهٔ بهانه‌گیری‌های آن‌ها را ندارند اما به اعتقاد ماندی، این کار به مرور باعث اعتیاد آن‌ها می‌شود و نگاه کردن طولانی به صفحهٔ این گوشی‌ها آن‌قدر برای مغز مخرب است که با اعتیاد به مواد مخدر برابری می‌کند.

داستان از جایی اسف‌بارتر می‌شود که سن استفاده از چنین دیوایس‌هایی هر روز پایین و پایین‌تر می‌آید و علاوه‌بر ضعیف شدن چشم، منجر به سوء‌استفاده‌های اینترنتی و جرائم سایبری نیز خواهد شد.

طبق نتایج به‌دست آمده از تحقیقی که میان ۱۵۰۰ معلم مشغول به تدریس انجام شد، ۳/۲ از شاگردان تحت تعلیم آن‌ها عکس‌های نامناسب به‌اشتراک می‌گذارند و در کمال تأسف، ۶/۱ از این شاگردان در مقطع ابتدایی درس می‌خوانند!

حال نوبت به نظرات شما می‌رسد؛ آیا شما کنترلی روی کودکانی داشته که به‌نوعی سرپرستی ایشان را برعهده دارید -خواه پدر یا مادر هستید و خواه خواهر یا برادر کوچک‌تر از خود دارید و غیره- و حضور آنلاین آن‌ها را تحت‌نظر دارید؟ معایب و مزایای این‌کار چیست؟ نظرات، دیدگاه‌ها و تجربیات خود را با ما و سایر کاربران بازی های جالب به اشتراک بگذارید.

Therapist Says That Addiction To Smartphones Is Equal To Drug Addiction


  • برچسب ها:
    سبک زندگی | موبایل | اعتیاد
  • توسط:
  • تاریخ:
  • زمان مطالعه: ۴
  • تعداد بازدید: ۵۶

فرنوش فهیم

تحصیلات آکادمیک‌ام رو در مقطع کارشناسی در دانشگاه علامه طباطبائی در رشتهٔ ادبیات انگلیسی شروع کردم و سپس در همون دانشگاه مقطع کارشناسی ارشد رو در رشتهٔ آموزش زبان انگلیسی به اتمام رسوندم. اگرچه ترجمه بیش از اون‌که علم باشه، یک مهارته، اما ما در بازی های جالب به فرایند ترجمه به شکلی علمی نگاه می‌کنیم. من با تسلط به ترجمه از انگلیسی به فارسی و همچنین از فارسی به انگلیسی، عهده‌دار ترجمه و ویرایش بخشی از مقالات وبلاگ بازی های جالب هستم.

تمام حقوق قالب و محتوای سایت محفوظ است و هرگونه کپی برداری غیر قانونی و بدون اجازه از سایت پیگرد قانونی دارد
طراحی و بهینه سازی : بک لینک | علی بی زد