بازی های جالب آندروید

ارکستر سبزیجات لندن با همکاری ال‌جی، هیجان خاصی به روز جهانی محیط‌ زیست بخشید

۲۵ خرداد ۱۳۹۶

شرکت ال‌جی برای افزایش آگاهی در مورد اتلاف مواد غذایی در روز جهانی محیط‌ زیست، با همکاری گروهی از نوازندگان بااستعداد ارکستر سبزیجات لندن را برگزار کرد.

شرکت ال‌جی به مناسبت روز جهانی محیط زیست، با ارکستر جالب توجهی به نام ارکستر سبزیجات لندن همکاری کرده است. این ارکستر تأثیر فناوری‌های پیشرفته یخچال بر افزایش عمر مواد غذایی تازه برای هفته‌ها و ماه‌ها را نشان می‌داد. هنر این ارکستر عجیب به سبزیجات تازه وابسته است و ال‌جی توانست نیازهای آن‌ها را مرتفع کند.

اتلاف مواد غذایی یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های زمان ما است. طبق گفته اتحادیه جهانی، تا یک‌سوم مواد غذایی دنیا که بالغ بر ۱.۳ میلیارد تن است، قبل از اینکه مصرف شوند، تلف یا فاسد می‌شوند. این حجم از غذای تلف‌شده میزان غذایی است که ۶۸۰ میلیارد دلار آن مربوط به کشورهای صنعتی و ۳۱۰ میلیارد دلار آن مربوط به کشورهای در حال توسعه است. میوه و سبزیجات به خاطر زمان انقضای کم و عدم وجود مواد نگهدارنده، بیشترین میزان اتلاف را نسبت به بقیه مواد غذایی به خود اختصاص داده‌اند.


فناوری یخچال‌ها نحوه تکامل جوامع را به‌صورت تأثیرگذاری تغییر داده‌‌اند. به خاطر اینکه یخچال‌ها به مردم اجازه می‌دهند بیشتر از زندگی روستایی فاصله بگیرند به زندگی شهری نزدیک شوند. ولی حتی یخچال‌ها هم محدودیت‌های خاص خود را دارند. گرمای زیاد باعث می‌شود مواد غذایی به‌خصوص از نوع طبیعی مثل میوه و سبزیجات، حتی با وجود قرار داشتن در یخچال فاسد شوند. برای بیشترین بهره‌وری ممکن، یخچال‌ها باید نسبت به نوسانات تغییر دما که ممکن است بر دمای داخلی یخچال تأثیر بگذارد، عایق شوند. تغییر دمای داخل یخچال بیشترین تأثیر را بر عمر مواد غذایی می‌گذارد.

نوازندگان ارکستر سبزیجات لندن ابتدا یاد گرفتند که همه یخچال‌ها با یکدیگر یکسان نیستند. این نوازندگان به‌وسیله سازهای خوردنی و تغییر مواد غذایی تازه، یک سمفونی سبز ساختند. این ارکستر که از سه سال پیش کار خود را شروع کرده است، علاقه‌مندان به موسیقی در لندن را با سازهایی ساخته‌شده از کدو، فلفل، ریشه کاساوا، هویج و کدوتنبل سرگرم می‌کنند. به خاطر اینکه ارکستر آن‌ها به توانایی تولید صدا از این سازها مربوط می‌شود، تمرکز این نوازندگان بر ساختن سازهای جدید از سبزیجات به‌صورت روزانه است. زیرا سازهای قبلی نمی‌توانند آن نتی را که نوازندگان می‌خواهند، تولید کنند.

اما ال‌جی به این نوازندگان یخچال مجهز به فناوری موتور اینورتر خطی را معرفی کرد. وقتی نوازندگان سازهای موسیقی خود را در یخچال پیشرفته ال‌جی قرار دادند، حتی بعد از یک هفته تقریبا هیچ تفاوت صدایی با قبل وجود نداشت. این امر به خاطر این ممکن شد که بزرگ‌ترین دشمن برای نگهداری مواد غذایی برای مدت زیاد گرما نیست، بلکه نوسانات دما است. یخچال ال‌جی با موتور اینورتر خطی نه‌تنها مواد غذایی را برای مدت بیشتری تازه نگه می‌دارد، بلکه این کار را با تولید کمترین صدای ممکن انجام می‌دهد. ال‌جی با کاهش نوسانات از طریق تغییرات ساختاری و متمرکز کردن انرژی بیشتر برای تازه نگه داشتن مواد غذایی به این موفقیت دست یافته است.