بازی های جالب آندروید

ابزار جدید موزیلا که راهی امن برای به اشتراک‌گذاری فایل‌ها ارائه می‌کند

۱۵ مرداد ۱۳۹۶

بخشی از اقدامات بنیاد موزیلا در راستای اپن‌سورس کردن مرورگر فایرفاکس شامل اعمال کردن ویژگی‌های جدید نیز می‌شود؛ حال این بنیاد این‌بار ابزاری خلق کرده تحت‌عنوان Send که به‌راحتی می‌توانید توسط آن فایل‌های خود را به اشتراک گذاشته و مطمئن باشید که دست هیچ‌کس دیگری غیر از شخص موردنظر شما به آن نمی‌رسد!

افرادی که در بنیاد موزیلا کار می‌کنند و درواقع پشت پردهٔ فایرفاکس درحال کار هستند، درصدد آزمایش و بررسی تعدادی ابزار و ویژگی‌های جدید برای این مرورگر اپن‌سورس محبوب هستند و Send هم جزو این مجموعه ابزارهای جدید به‌حساب می‌آید.

Send درواقع یک برنامهٔ تحت‌وب است که می‌توان از آن برای به اشتراک‌گذاری فایل‌هایی که پس از مدتی خودشان حذف می‌شوند، آن‌هم تا حجم ۱ گیگابایت استفاده کرد.

شما به‌سادگی بااستفاده از هر مرورگری می‌توانید به این صفحه رفته و فایل خود را داخل صفحه درگ کنید یا با کلیک بر روی گزینهٔ Select a file on your computer فایل‌های موردنظر خود را انتخاب کنید؛ پس از آن شما می‌توانید بااستفاده از لینکی که در اختیارتان قرار می‌گیرد، این فایل‌ها را با هرکسی که دوست داشتید به اشتراک بگذارید.

موزیلا اعلام کرده است که این ابزار بسیار امن بوده و از سمت کاربر رمزگذاری می‌شود (این بدان معنا است که خود موزیلا هم نمی‌تواند محتوای آپلود شده را مشاهده کند). همچنین لینکی که در اختیار شما قرار می‌گیرد فقط برای یک‌بار دانلود یا به مدت ۲۴ ساعت فعال خواهد بود؛ به‌عبارت دیگر، لینک فقط در طی ۲۴ ساعت قابل استفاده است و فقط یک‌بار می‌توانید فایل‌های آپلود شده را دانلود کنید.

Send به سرعت دیگر ابزارهای به اشتراک‌گذاری فایل دیگر مانند WeTransfer عمل می‌کند و اگر می‌خواهید فایلی را به‌طور امن با کسی به اشتراک بگذارید و نگران این نباشید که فرد دیگری ممکن است از طریق لینک شما به فایل‌هایتان دسترسی پیدا کند، Send راه‌حل بسیار مناسبی برای شما خواهد بود.

حال نوبت به‌ نظرات شما می‌رسد؛ به‌نظر شما این ابزار چقدر کارآمد و کاربردی خواهد بود؟ نظرات خود را با ما و دیگر کاربران بازی های جالب به اشتراک بگذارید.

منبع